Mikropolaryzacja w Gdańsku w Poradni Papla skupia się na tworzeniu równowagi i harmonii energetycznej u dzieci. Ta metoda pomaga w redukcji napięcia, poprawie koncentracji i zwiększeniu witalności. Zastanawiasz się nad podjęciem współpracy z poradnią Papla, nie zastanawiaj się, tylko leć, ponieważ jest to najlepsza poradnia z mirkopolaryzacją w Gdańsku.
Mikropolaryzacja Gdańsk
Mikropolaryzacja odnosi się do przezczaszkowej stymulacji i modulacji pobudliwości, neuroplastyczności i funkcji komórek nerwowych. Jest to metoda nieinwazyjna, bezbolesna i bezpieczna. Wymaga ona zastosowania 2 elektrod o przekroju około 25-35 cm kw. Przez te elektrody zostanie dostarczony słaby prąd o natężeniu 1-2 mikroamperów.
Jedna elektroda jest umieszczona na górze kory, a druga po przeciwnej stronie. W ten sposób stymuluje się korę mózgową (np. ruchową, wzrokową, mowę lub pamięć). Polaryzacja określa, czy kora mózgowa jest aktywowana lub hamowana przez tDCS kataliczny.
WskazaniaWskazań do mikropolaryzacji mózgu tDCS w Gdańsku jest wiele. O tym, czy dziecko kwalifikuje się do zabiegu, zadecyduje lekarz, neurolog. Oto niektóre ze wskazań:
Przeciwwskazania
|
Jak wygląda leczenie mikropolaryzacji Gdańsk?
Terapia wymaga uczestniczenia w codziennych sesjach przez kilka do kilkunastu minut każdego dnia przez kolejne 10 dni. Systematyczna terapia powinna być przerwana o nie więcej niż dwa dni. Przy dobrych efektach terapeutycznych zaleca się kontynuowanie cykli terapeutycznych, jednak nie wcześniej niż po 3. miesiącach. Jest to metoda bezbolesna i nieinwazyjna.
Mikropolaryzacja przezczaszkowa połączona z neurorehabilitacją jest najlepszym sposobem na uzyskanie jak najlepszych efektów. Te same mechanizmy neuronalne stoją za polaryzacją, uczeniem się zachowań, a pasywna elektrycznie modulowana stymulacja kory mózgowej przyspiesza i ułatwia uzyskanie maksymalnego efektu po treningu fizjoterapeutycznym. PAPLA, gdańska poradnia fizjoterapii i logopedii, łączy działanie prądu z terapią pedagogiczną, psychologiczną, czy wychowawczą, a także tlenoterapią hiperbaryczną. W przypadku stymulacji kory wzrokowej łączymy również terapię widzenia z fizjoterapią.
Korzyści płynące z zabiegówW celu poprawy funkcjonowania neuronów stosuje się mikropolaryzację mózgu (tDCS). U dziecka z zaburzeniami ruchu można zauważyć poprawę napięcia i ekspresji mięśni, a także zmniejszenie patologicznych odruchów czy nieprawidłowych postaw, a także wzrost prawidłowych odruchów. Może to pomóc dziecku w nabyciu nowych ruchów, takich jak: raczkowanie, stanie i siedzenie. Dziecko z zaburzeniami mowy doświadcza nowych dźwięków i słów, lepszej wymowy i większego zrozumienia mowy. U dziecka z zaburzeniami wzroku wzrasta ostrość widzenia, zmniejsza się oczopląs, zmniejsza się kąt zeza, a pola widzenia stają się większe. To tylko kilka przykładów z wielu korzyści, jakie daje terapia mikropolaryzacji mózgu tDCS w Gdańsku. Wybrany obszar stymulacji będzie determinował efekt terapeutyczny. |
Zobacz też: Mikropolaryzacja Gdynia